امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

طرح توجیهی تولید عسل خرما

ابتدا سابقه ما را بررسی کنید سپس اعتماد نمایید . ما با مجوز وزارت صنایع و معادن در زمینه طراحی صنعتی و با پشینه علمی مستند خدمت رسان ایده هایتان هستیم.
ارائه انواع طرح توجیهی صنایع غذایی همراه با محاسبات مالی ، اقتصادی مورد قبول وزارت صنایع و معادن ، وزارت جهاد کشاورزی ، وزارت تعاون و کلیه بانک های عامل در کوتاهترین زمان ممکن در سراسر ایران زمین.
جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.
شرکت ارمغان صنعت صدر

آدرس:
تهران خیابان 13 آبان جنب کلانتری پلاک 24 واحد 1

تلفن: 02155542363
فکس: 02155033754

http://armaghansanat-co.ir/

● معرفي قند خرما:

ماده اي طبيعي حاصل از استخراج عصاره خرما و بدون هيچگونه افزودني است. داراي ظاهري كاملاً شفاف و رنگ زرد روشن تا تيره است. قند خرما در طي فرايند استخراج (عصاره گيري) ، شفاف سازي و تغليظ تهيه مي شود و مراحل شفاف سازي و فيلتراسيون تصفيه بيشتري انجام مي گيرد كه در شهد خرما هيچكدام از آنها انجام نمي شود. در شفاف سازي مواد غير محلول ، مواد محلول (رنگي) و مواد نيمه محلول (پكتين) حذف مي شود. تركيبات تشكيل دهنده قندخرما همانند عسل كندوست.
قند خرما شامل قندهاي فروكتوز و گلوكوز و مقدار بسيار كمي از ساير قندها مي تواند جايگزين ساير شيرين  كننده ها بخصوص عسل طبيعي باشد. قدرت شيرين كنندگي فروكتوز موجود در خرما 2/1 برابر بيشتر از ساكاروز است كه اين ويژگي باعث مي شود ميزان مصرف آن از نظر وزني در بريكس مساوي در صنعت كاهش يابد و از نظر اقتصادي قابل رقابت با ساير شيرين كننده ها باشد. قند خرما در يك فرايند كاملاً طبيعي و بدون افزودن مواد شيميائي در فرآيند توليد ازخرما بدست مي آيد.

کاربردهای عسل یا  قند خرما

  • قند خرما را می‌توان به جای شکر سفید مضر، مستقیما داخل چای، قهوه، شیرخنک یا داغ ، میل نمود.
  • قند مایع خرما در تولیدات طبقات مهم غذایی از قبیل؛ آب میوه‌های طبیعی، بستنی‌ها، فرآورده‌های لبنی فرآورده‌های نانوایی، انواع نوشیدنی‌ها، نوشیدنی‌های مخصوص ورزشکاران و ... کاربرد دارد و قندهای موجود در آن می‌تواند بهترین جایگزین برای شربت باشد.
  • قند خرما بهترین شیرین‌کننده برای کارخانجات صنایع غذایی به دلیل مزایای بی‌شمار آن از جمله قیمت مناسب آن در مقایسه با انواع مشابه، مانند عسل است و مزه شیرینی بهتری دارد.
  • با توجه به روند تولید نوشابه در جهان؛ این نکته حائز اهمیت است که تولید قند خرما انقلاب بزرگی را در تولید نوشابه به وجود آورده است. چنانکه اکثر تولیدکنندگان نوشابه در جهان تمایل به استفاده از قند خرما به عنوان ماده شیرین‌کننده دارند. ترکیب قندی، قند مایع خرما مخلوطی از فروکتوز و گلوکز همانند عسل می‌باشد.

فواید عسل یا قند خرما

  • قند خرما باثع سبب بهبود وضع فشار مایعات بدن ( به دلیل پایین بودن سدیم به پتاسیم ) می‌شود و به دلیل بالا بودن میزان فروکتوز  قند مایع خرما می‌تواند جایگزین مقدار قند مصرفی مجاز فرد دیابتی گردد.
  • از طرف دیگر، عسل  خرما سرشار از پتاسیم است در حالیکه مقدار سدیم آن پایین است و برای کسانی که رژیم پایین به آنها توصیه می‌شود، مناسب است. قند موجود در خرما بلافاصله پس از مصرف جذب شده و به انرژی تبدیل می‌شود .
  • خرما  برای رفع خستگی مزمن و کم خونی به دلیل وجود آهن فراوان و وجود مقادیر زیاد فیبر و پتاسیم مفید است. حاوی انواع ویتامین‌های گروه ب می‌باشد که در سلامت اعصاب و دستگاه گوارشی بسیار موثر است. ضمن آنکه اشتهاآور و تمیزکننده کبد و کلیه می‌باشد.

مطالب مرتبط

طرح توجیهی تولید شیره خرما و و فرآوری آن